Wydarzenia

Plener w Bieszczadach 2016

W dniach  15 – 24 lipca 2017 r. członkowie Grupy Relacje wraz z opiekunem artystycznym Czesławem Gałużnym przebywali na kolejnym, letnim plenerze malarskim. Tym razem naszą bazą było gospodarstwo agroturystyczne „Zielone Wzgórze” w Średniej Wsi między Leskiem i Polańczykiem.

Majowy Happening

W wyniku współdziałania Grupy Relacje z Fundacją im. Jana Kiepury w Sosnowcu zrodził się pomysł na projekt, który połączył historię naszego miasta w obszarze kultury z jego teraźniejszością, ...

Otwarcie wystawy Anny Rozenau

W dniu 6 maja 2016 w galerii Muza w Sosnowcu odbył się kolejny wernisaż indywidualnej wystawy naszej kolezanki z Grupy Relacje. Tym razem prace malarskie i rysunki zaprezentowała Ania Rozenau. Otwarcie  wystawy zatytułowanej „Jestem” zgromadziło liczne  grono  gości, co  potwierdziło  zainteresowanie twórczością Ani oraz jej niezwykle społecznie aktywną osobą. Wystawę otworzyli Przewodniczący Rady Miasta Sosnowca Wilhelm Zych oraz   Dyrektor  Miejskiego  Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu Michał Góral. Komentarz do zaprezenowanej twórczości wygłosił artystyczny opiekun Grupy Relacje Czesław Gałużny. Spotkaniu towarzyszyła muzyka w wykonaniu pianisty i kompozytora Dariusza Szwedy.

tekst i zdjęcia: Zbigniew Zdzienicki

Na wernisażu Ireny Wiltosińskiej

W dniu 5 lutego 2016 w sosnowieckiej Galerii Muza odbyło się otwarcie wystawy malarstwa naszej koleżanki Ireny Wiltosińskiej. Wystawa zinaugurowała cykl wystaw członków Grupy Relacje w tej galerii. Tradycyjnie na początku zabrali głos Dyrektor M K im. Jana Kiepury Michał Góral, który zaszczyca swoją obecnością wszystkie nasze wernisaże, a następnie autorka wystawy i opiekun artystyczny Grupy Relacje – Czesław Gałużny. Tradycją naszych artystycznych spotkań jest element muzyczny. Tym razem był to występ młodej skrzypaczki Zuzanny Janczak.

Zbigniew ZdzienickiPodsumowanie 2015

W dniu 4 grudnia 2015 podsumowaliśmy nasze całoroczne dokonania. Miejscem wydarzenia był nasz macierzysty Miejski Klub im.Jana Kiepury w Sosnowcu. 

Wycieczka do Muzeum Śląskiego

W dniu 21 listopada 2015 roku Grupa Plastyczna Relacje wraz z opiekunem artystycznym Czesławem Gałużnym zwiedziła Muzeum Sląskie w jego nowej siedzibie na terenach byłej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice.