Wydarzenia

Wystawa "Horyzonty"

Wernisaż tej wystwy, zorganizowanej z okazji 40-lecia Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu, odbył się 3 listopada 2023 roku w Galerii Muza Cafe. 

Plener jesienny 2023

W dniach 13-15.10.2023 Grupa Relacje przebywała na tradycyjnym plenerze jesiennym, tym razem w Boblicach. Klimat pleneru tworzyły okoliczne zamki Bobolic i Mirowa, a także jurajska przyroda.

Zdjęcia: Barbara Rożanowicz, tekst: Zbigniew Zdzienicki

Wystawa "Konteksty" Czesława Gałużnego

W dniach 1 – 29 września 2023 w galerii BWA w Olkuszu przy ulicy Spitalnej 34 eksponowana była wystawa obrazów i rzeźb artysty Czesława Gałużnego zatytułowana "Konteksty". Tak prezentuje się ta wystawa na zdjęciach Barbary Rożanowicz członkini Grupy Plastycznej Relacje, którą to Grupę Czesław Gałużny prowadzi.

Zbigniew Zdzienicki

 

"W poblaskch" plener malarski w Cieszynie 2023

Ugiął się świat pod ciężarem palącego słońca. Droga prowadziła do miejsca zakwaterowania pod górę do Akademików Uniwersytetu Śląskiego. W pokojach do wynajęcia rozlokowała się Grupa Plastyczna "Relacje". Rozpoczął się coroczny letni plener malarski.

Grupa Relacje na katowickiej ASP

W dniu 3 czerwca 2023 na zaproszenie zaprzyjaźnionej z naszą Grupa Małgorzaty Rozenau, pedagoga katowickej Akademii Sztuk Pięknych, odwiedziliśmy wydział artystyczny tej uczelni mając sposobność obejrzenia uczelnianych pracowni malarstwa.

Foto: Krystyna Laprus, tekst: Zbigniew Zdzienicki

Następna strona